Randevu Formu

Mesajınız başarıyla gönderilmiştir. Size en kısa sürede geri dönüş olacaktır.

Mesajınızı gönderirken hata oluştu. Lütfen bilgilerinizi kontrol edip tekrar deneyiniz.

Lütfen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Fatura Çevirici - Aktarım Programı

Fatura Çevirici : “5 günlük işiniz 5 dakikaya iniyor” 

Bir SMMM Bürosunun en zor, en sıkıcı işi nedir ? Derseniz herhalde herkes fatura işlemeyi ilk sıraya koyar . Hele bir de aylık ortalama 500 den fazla fatura kesen veya alımı olan bir mükellefin muhasebesini tutuyorsanız , bir elemanınız 2-3 gün boyunca bu mükellefin faturalarıyla uğraşacak demektir . 

Peki nedir bu “Fatura Çevirici” ? Nasıl çalışır ? Faturalarını bilgisayar ortamında kesen veya işleyen , piyasada bilinen ticari paket programlardan birini kullanan mükellefiniz olduğunu varsayalım. Zaten yüklü miktarda fatura kesen işletmelerin büyük bir çoğunluğu ticari program kullanır ve faturalarını bilgisayardan keser . Yani sizin işleyeceğiniz fatura verileri mükellefinizin ticari programında hali hazırda durmaktadır . Tek yapmanız gereken aylık fatura listesini excel dökümü olarak mükellefinizden istemek . Bu excel dökümünün herhangi bir formatta olma zorunluluğu yok. Yeter ki içinde faturaya ilişkin temel bilgiler ( fatura no ,fatura tarihi , müşteri, toplam kdv,matrah,genel toplam vb.) olsun. Bu fatura listesini “Fatura Çevirici” ye yükleyip , dosya içeriğini bir sefer tanıttığınız zaman , yazılımımız excel dosyasını okuyup faturaları kendi içerisine alır . Daha sonra sizin belirteceğiniz 390 , 600 , 120 veya 191, 153, 320 alt hesaplara göre yevmiye maddelerini oluşturup , ister günlük , ister 10 günlük , ister aylık fişler halinde kullandığınız muhasebe programına fiş aktarımını yapar.


Şu an için Luca, Gms.Net, Mikro, Datasoft, Logo Go/Tiger,Orka ve Zirve muhasebe programları ile entegre çalışan“Fatura Çevirici” ile günler süren fatura yazma yükünü ortadan kaldırabilirsiniz . Fatura Verileri , insan müdahalesi olmadan direk programınıza atılacağı için hata riski sıfıra düşer . Size excel ortamında faturalarını iletebilecek her mükellefiniz için kullanabileceğiniz “Fatura Çevirici”’nin özelliklerinden biri de Ba/Bs formlarının otomatik olarak oluşturulmasına yardımcı olmaktır.

Konuyla ilgili bizden demo talebinde bulunabilir , fiyat alabilirsiniz.


Dost Kurumsal Bilgi Teknolojileri

Antalya Mikro Yazılımevi Yetkili Bayii

Eğitim Satış ve Destek

Mikro Antalya

Mikro Antalya